Plaże – Baška wspa Krk

Plaża i kamping naturystyczny Bunculuka, okolice Baski na wyspie Krk

Piękne, choc nieco zatłoczone miasteczko Baška na wyspie Krk oferuje odwiedzającym je turystom, bardzo rozległe plaże, od różnej tej największej i najbardziej zatłoczonej przez turystów, po ustronne plaże znajdujące się w odległości 20 minut pieszej wędrówki od centrum Baški.

Główna plaza oferuje oczywiście wiele atrakcji sportowych, wypożyczalnie sprzetu wodnego, wiele restauracji, itp.. Ponieważ jedna jedni wolą lody na patyku, watę cukrową i harmider a inni coś zupełnie przeciwnego, zatem dla tych drugich polecam wycieczkę wzdłuż skalistego wybrzeża po lewej stronie zatoki portowej. Dotrzemy do bardziej ustronnych miejsc. Na tyle ustronnych że można tam w ciszy łowic ryby, pływać i plażować na przygotowanych w tym celu miejscach wzdłuz skalistego wybrzeża. Po drodze możena znaleźć wiele apartamentów i kwater położonych tuz nad samym morzem i z dala od zgiełku nadmorskich lokali.

Idąc dalej promenadą która powoli zmienia się w ścieżkę wzdłóż brzegu, dojdziemy do plaży i kempingu dla naturystów o nazwie Bunculuka. Wejście na teren kempingu jest płatny tylko dla osób wchodzących od strony Baški po drugiej stronie kampingu też jest ścieżka i tam można wejść bez opłat. Nie mam pojęcia dlaczego, ale tak jest. Po minięciu plaży FKK idąc dalej wejdziemy juz w niemal dziewiczy teren pełen ustronnych ztoczek.