Kiedy najlepiej wyjechać do Chorwacji

Kojarzona głównie z letnim wypoczynkiem na plaży, może też okazać się krajem wyjątkowo ciekawym już po zakończeniu sezonu turystycznego. Dobierając czas podróży do swych turystycznych preferencji można tu spędzić rewelacyjny urlop o każdej porze roku. Kiedy najlepiej wybrać się do Chorwacji?

Noclegi: niskie ceny przez cały rok, a we wrześniu jeszcze niższe 🙂
O ile hotelarze korzystają w sezonie turystycznym i wakacyjnym na zainteresowaniu chorwackim wybrzeżem podnosząc na ten okres ceny, to ceny wynajmu wakacyjnych domów i apartamentów przez cały rok utrzymują się na mniej więcej tym samym poziomie. Apartamenty wakacyjne w Chorwacji nawet w szczycie sezonu, nie muszą być drogie. na naszej strinie można uzyskać dostęp do setek tysięcy wakacyjnych domów i apartamentów w Chorwacji, za pobyt w których kilkuosobowa rodzina zapłaci około tysiąca złotych. Za dostęp do przestronnego wnętrza wyposażonego we wszystkie niezbędne sprzęty zapłacisz dużo mniej niż w hotelu. Zaletą bezcenną jest możliwość cieszenia się prywatnością, niezależnością i wygodą, dzięki czemu wakacje w Chorwacji staną się jeszcze piękniejszym przeżyciem: bez względu na porę roku. A pogoda może decydować już tylko o sposobie spędzania w tym kraju wolnego czasu. Jakie są możliwości?

Letnie uroki Chorwacji
Od czerwca do września w Chorwacji panuje pogoda wyjątkowo sprzyjająca wypoczynkowi nad morzem. To czas idealny dla tych, którym marzy się relaks na Wyspach Dalmatyńskich lub na pełnej atrakcji Istrii. Średnie temperatury latem wynoszą tu około 25 – 28 stopni Celsjusza, zatem relaks na plaży i kąpiele w morzu są ulubioną rozrywką turystów spędzających tu urlop w miesiącach letnich. Modne kurorty kuszą licznymi imprezami i wydarzeniami kulturalnymi, wśród których szczególnie popularne są letnie festiwale w Dubrowniku, którego okolice latem są wyjątkowo oblegane przez gości z całej Europy Ceny domów wakacyjnych są tu nieco wyższe, niż na przykład w Dalmacji, ale urok Dubrownika jest tego wart..

Chorwacja po sezonie
Od wczesnej jesieni, przez całą zimę aż do wiosny Chorwacja staje się rajem dla tych, którzy wyżej niż wypoczynek na plaży cenią możliwość zwiedzania tutejszych miast i parków narodowych. Brak upałów sprawia, że zwiedzanie przestaje być męczącym zadaniem, a staje się przyjemnością. W wielu regionach nawet zimą, średnia temperatura w dzień wynosi około 10 stopni, zatem warunki do pieszych wędrówek lub spacerów po mieście są wręcz idealne. Przyjemnym zaskoczeniem jest też spadek cen w restauracjach oraz niższe opłaty za bilety do muzeów czy na teren parków narodowych. I choć o szaleństwach w wodach Adriatyku należy zapomnieć, Chorwacja po sezonie daje turystom wiele nowych, równie atrakcyjnych możliwości spędzania czasu. W ostatnich latach zyskuje na popularności spędzanie Sylwestra, najlepiej w Dubrowniku, gdzie średnia temperatura stycznia to 9C. Przy odrobinie szczęścia Nowy Rok możecie spędzić przy kilkunastu stopniach ciepła i z piękna pogodą.

Chorwacja jest jednym z tych państw, które zapewniają dogodne warunki do wypoczynku przez cały rok. Zarówno latem jak i zimą, czeka tu na turystów wiele atrakcji, zatem termin wyjazdu na wakacje w Chorwacji najlepiej dopasować do jednego kryterium: swych własnych preferencji.