Naturyzm – najczęstsze pytania.

Naturyzm - Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego Chorwacja jest dobrym wyborem dla naturystów ?

Jak już wspomniałem w informacjach ogólnych, Chorwacja ma bardzo długa tradycję naturystyczną sięgającą początków XX w. Od dziesięcioleci Chorwacja jest ulubionym miejscem spędzania urlopu dla naturystów z Europy. Aktualnie znajduje się tam 30 oficjalnych ośrodków FKK. Wiele z tych ośrodków dysponuje kwaterami w bungalowach lub domkach kempingowych, a na niektórych chorwackich kempingach FKK można wynająć apatrament lub dom wakacyjny. Chorwacja ma ponad 1000 wysp oraz bardzo długie i urozmaicone wybrzeże z setkami zatoczek gdzie można w spokoju cieszyć się przyrodą.


Czy naturyzm jest legalny w Chorwacji ?
Tak. Naturyzm jest legalny i powszechnie akceptowany w Chorwacji. Poza oficjalnymi ośrodkami istnieje wiele nieoficjalnych miejsc gdzie można korzystać z uroków morza nago. Nieoficjalne plaże znajdują się z reguły w pewnej odległości od centrów przybrzeżnych miasteczek ale z reguły nie na tyle daleko żeby nie dało się tam dojść pieszo. Ponadto wiele plaż tekstylnych posiada wydzielone części dla naturystów, z reguły na końcach plaży. Właściwie prawie na każdej plaży można być pewnym znalezienia części oznaczonej symbolem FKK.

Czy plażowanie w strojach toples jest w Chorwacji dozwolone?
Tak, na każdej plaży.

Czy w ośrodkach naturystycznych jest wiele singli?
Większość ośrodków naturystycznych jest zorientowana na wypoczynek rodzinny ale bez obaw, single nie zostaną odprawieni z kwitkiem 🙂 Choć przed wyjazdem w konkretne miejsce warto zasięgnąć języka, ponieważ niektóre ośrodki naturystów nie przyjmują samotnych mężczyzn. Przykładem takiego ośrodka jest Valalta.


Czy są plaże mieszane tekstylni razem z naturystami?
Na większości plaż w Chorwacji można przebywać nago, wyjątkiem są główne plaże w miejscowościach turystycznych. Najlepiej poobserwować innych jeśli zobaczymy nagich ludzi wśród tych w kostiumach … to śmiało można się rozebrać.

Czy w Chorwacji jest bezpiecznie ?
Oczywiście, to nie lata 90 !!! Na pewno bezpieczniej niż w Polsce. Chorwacja ma bardzo niski poziom przestępczości. Trzeba mieć naprawdę pecha aby stać się ofiarą przestępstwa.