Plaża Dražica

drazica-beach-2

W Północnej Dalmacji, na przeciw wyspy Pasman i nieopodal miasta Biograd na Moru znajduje się kilka pięknych plaż.Pierwsza z plaż znajduje się w odległości kilkunastu minut od centrum Biogradu i nosi nazwę Drazica.

Drazica to plaża kamienista o podłożu składającym się głównie z otoczaków o różnej wielkości. Plaża posiada wyróżnienie „Blue Flag” i jest najpopularniejsza plażą wśród turystów przyjeżdzających do Biogradu. Od strony lądu plaża osłonięta jest przez zalesiony teren rekreacyjny gdzie można znaleźć nieco cienia i zrosić gardło chłodnym napojem (najlepiej tym w kolorze jasnego bursztynu). W pobliżu plaży znajduje sie parking. Plaża ma bardzo rozwinięta infrastrukturę sportową zatem oferuje możliwość uprawiania sportów wodnych i wynajem sprzetu.

Idąc dalej w kierunku południowo-wschodnim, w pobliskiej małej zatoczce, znajduje sie kolejna plaża która nosi nazwę Soline.  Jest plażą piaszczysto otoczakową.  W pobliżu Soline znajduje się również pole kampingowe. Zarówno Soline tak jak i Drazica bywają  w sezonie bardzo zatłoczone, zatem dla tych którzy cenią sobie spokojniejsze miejsca jest następna plaża – Kumenat. Jest to mała plaża o podłożu z otoczaków którą znajdziecie idąc wzdłuz wybrzeża w kierunku miejscowości Crvena Luka.

Napisałem powyżej że Crvena Luka to miejscowośc ale tak na prawdę , to nie miejscowośc tylko ośrodek położony nad piaszczystą zatoką, z bardzo piękna plażą. Teren jest popularny turystycznie więc na pewno łatwo tam będzie znaleźć jakąś kwaterę czy apartament. Dom na wakacje dla większej paczki przyjaciół też na pewno się znajdzie.

Dla naturystów ważna zapewne bedzie informacja że teren pomiędzy plażą Kumenat i Crvena Luka jest … „Clothing optional”