Podwodny tunel w Primošten.

Podwodny tunel w Primošten. Foto: www.total-croatia-news.com

W małym miasteczku Primošten, w środkowej części wybrzeża Chorwacji ( Dalmacja ), powstanie nowa atrakcja turystyczna. panoramiczny tunel podmorski. W Zatoce Porat buduje się podwodny tunel o wartości 1,5 mln euro, który ma być główną atrakcją turystyczną w okolicy.

„Panoramiczny, podwodny tunel dla pieszych będzie miał 60 metrów długości i 6 metrów szerokości. Będzie zlokalizowany w najgłębszej części dna morskiego w zatoce Porat, 18 metrów pod powierzchnią morza „- powiedział burmistrz Primošten, Stipe Petrina.

Wykonany z przeźroczystej pleksi tunel rozciąga się na całą zatokę Porat. Obejmie przestrzenie widokowe, a także pomieszczenia gastronomiczne. Pierwotne plany budowy mostu dla pieszych w mieście zostały zastąpione planami budowy tunelu. Jak powiedziała Petrina:

„Chodziło o zbudowanie mostu dla pieszych w rejonie portu w Porat, ale utrudniłoby to ruch morski pod nim. Doszliśmy do wniosku, że lepiej jest zbudować tunel, który będzie znajdował się wystarczająco głęboko pod powierzchnią morza, aby mogły nad nim przepływac największe statki. Cena budowy tunelu będzie mniej więcej taka sama, jak gdybyśmy zbudowali most.”

Podwodny tunel w Primošten. Foto: www.croatiaweek.com