Sposoby na udany urlop – przede wszystkim nie przepłacaj

DOmy wakacyjne i apartamanty w Chorwacji

Słońce, plaża i piękne krajobrazy – oto recepta na udany urlop. Wielu z nas chętnie korzysta z wakacyjnych wyjazdów i stara się z nich czerpać maksimum przyjemności. Wiadomo jednak, że w czasach powszechnego kryzysu liczy się każdy grosz. Nic dziwnego, że kusząca licznymi atrakcjami i stosunkowo niskimi cenami Chorwacja stała się popularnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów. Jak cieszyć się urlopem w tym kraju przy jednoczesnym unikaniu zbędnych wydatków?

Chorwacja: turystyczny hit ostatnich lat
Chorwacja nie bez powodów stała się jednym z najchętniej wybieranych miejsc wakacyjnego wypoczynku. Na terenie tego kraju można cieszyć się słońcem i pięknymi plażami, czekają też wyspy Dalmacji pełne uroczych miasteczek o historycznej zabudowie. Miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić w czasie wakacji w tym kraju jest Dubrownik – najważniejsze miasto Dalmacji, którego niezwykłe zabytki od dawna fascynują miłośników podróży. W tej najsłynniejszej części Chorwacji znajdą dla siebie szereg atrakcji turyści o różnych pasjach i zainteresowaniach. Sporty wodne, plażowanie i historia – w Chorwacji to wszystko łączy się ze sobą w wyjątkowo atrakcyjny sposób.

Tania podróż do Chorwacji
Wyprawa własnym samochodem czy autokarem? Czy te rozwiązania są najtańsze. Długa trasa, ceny benzyny oraz liczne opłaty za autostrady sprawiają, że turyści coraz chętniej do Chorwacji wybierają się samolotem. Jednak lot w obie strony z Warszawy do Dubrownika to koszt, około 2,5 tys. złotych. Korzystając z promocji oraz sezonowych obniżek cen można jednak nabyć bilety lotnicze na taki rejs w znacznie niższej cenie. Ekonomicznym rozwiązaniem jest urlop w tym kraju przed lub po sezonie. Dla oszczędnych turystów idealnym czasem na wypoczynek w Chorwacji są takie miesiące, jak maj, czerwiec czy wrzesień. W tym okresie ceny połączeń lotniczych spadają, w kurortach robi się taniej i spokojniej, a piękna pogoda w dalszym ciągu zapewnia idealne warunki do wypoczynku. Pozostawiam to Waszej ocenie, czy lepiej jechać samochodem i znieść trudy podróży czy może samolot. Mimo wszystko podróż samochodem wydaje się jednak najtańszą alternatywą.

Wygodny apartament w przystępnej cenie
Chorwacja może zaskoczyć szerokim asortymentem oraz bogatą ofertą apartamentów i domów wakacyjnych. Na tych wyjątkowo oszczędnych czekają prywatne kwatery i apartamenty, pola namiotowe i kempingi, na tych bardziej wymagających –  hotelowe apartamenty. Kuszą one atrakcyjnymi cenami oraz promocjami, dzięki którym można tanio wypocząć w doskonałych warunkach. By uniknąć przepłacania, warto sprawdzić kilka ofert  za pomocą wyszukiwarek, na dodatkowe oszczędności pozwala też rezerwacja apartamentu online. Dzięki temu każdy z znajdzie dla siebie najlepsze rozwiązanie.

Szukając miejsca na nocleg warto też przyjrzeć się ofertom tych miejscowości, które sąsiadują ze znanymi kurortami. Gwarantują one dostęp do wszystkich atrakcji, a jednocześnie mogą skusić znacznie tańszymi noclegami.

Gdzie szukać ofert domów wakacyjnych ?
Między innymi na naszej stronie w dziale Apartamenty i domy wakacyjne,  lub klikając na jeden z poniższych linków.

Prywatne Domy i apartamenty wakacyjne – Casamundo

Noclegi w Chorwacji – Novasol

Apartamenty wakacyjne – Adriatic HR

Kwatery prywatne – eDom