Top 12 celów podróży do Chorwacji

Najpopularniejsze cele podróży na lato.

1.: Rovinj. Bliski cel podróży na półwyspie Istria, bogaty w zabytki, posiada pięknie rozbudowane plaże, żwirkową i skałkową, zadbane parki co przyciąga turystów. Atmosfera miasta jest nieco włoska i bardzo romantyczna. Miasto oferuje liczne atrakcje kulturalne i sportowe, a wycieczka do Wenecji byłaby koroną wakacji.

2.: Medulin. Jeszcze niedawno senna niewielka wioska rybacka położona w Istrii dzisiaj stała się popularnym kurortem turystycznym. Dla rodzin z małymi dziećmi szczególnie popularna jest piaszczysta plaża i dogodny dostęp do morza o płytkiej wodzie, i naturyści też znależli miejsce, gdzie mogą się spotkać na rozciągniętej części wybrzeża, a dla młodzieży organizowane są nocne imprezy w dyskotekach i tarasach do tańca, a inni zachwycają się bliskością Puli, Rovinja, i przeróżną możliwością wycieczek. Ze spokojnej zatoki wodną taksówką możemy dostać się na 10 wysp.

3.: Krk-wyspa. Na wyspę-Krk położoną w zatoce Kvarner prowadzi kamienny most, miasta i wioski tej wyspy są połączone drogami dobrej jakości. Na wyspie można odnależć różnorodne plaże również, piękne piaszczyste plaże, przytulne miasteczka i spokój. ta ogromna wyspa zapewnia wiele możliwości zarówno dla osób potrzebujących wypocząć w spokoju jak i dla miłośników ruchu, pragnących wziąć udział w ciekawych imprezach.

4.: Crikvenica. To miłe, tętniące życiem miasteczko zbudowano wzdłuż plaży rozciągniętej na 15 kilometrów. Plaże są też odpowiednie dla małych dzieci, drobne kamyki, czysta woda i oferują różnorodne usługi i rozrywki. Dwa miasteczka Dramalj i Selce, które sąsiadują z Crikvenicą zapewniają spokojniejszy odpoczynek.


5.: Rab-wyspa. Nie tylko latem, ale i przed i po sezonie na wyspie panuje przyjemny klimat, ponieważ prawie połowa wyspy pokryta jest lasem. Wyspa jest pagórkowata. Znajdują się tu plaże wydłużone i łagodnie opadające, piaszczyste, małe zaciszne zatoczki, odpowiednie miejsca do nurkowania, średniowieczne miasta i małe rybackie wioski. Doskonałe hotele i kurorty o wysokiej jakości usług rokrocznie zapewniają niezapomnane przeżycia dla tysięcy urlopowiczów.

6.: Zadar. Znajduje się w centralnej części chorwackiego wybrzeża, w samym sercu Adriatyku, zwrócony jest w stronę morza i 300 wysp. To malownicze miasto pełne jest śladów przeszłości, ma wiele atrakcji i bogatych ofert turystycznych, plaże głównie są żwirkowe ale jest też kilka piaszczystych. W pobliżu małego miasteczka Nin znajduje się piaszczysta plaża, z łagodnym wejściem do morza odpowiednim dla małych dzieci. Z Zadar można zorganizować wycieczkę do pięciu parków narodowych, z portu można wyruszyć na poszukiwanie wysp.

7.: Primosten. Na sztucznym półwyspie wybudowana starówka i zabytkowe, nastrojowe, okwiecone uliczki, malownicze krajobrazy przyciągają turystów do Primosten, przyjemnego, małego ośrodka wypczynkowego. Półwysep pokryty jest gęstym lasem sosnowym, który otacza żwirkową plażę i palmowe, spacerowe alejki, chroni je przed wiatrem. Plaża Raduca znajduje się na liście 10 najlepszych plaż w Chorwacji. Jest tam również siedem małych wysp, na jednej z nich jest plaża dla nudystów. W pobliżu jest Split, Sibenik i Vodice, a więc nie brakuje miejsc do zwiedzania.

8.: Trogir. Trogir, jego starówka jest w całości wpisana na Listę Swiatowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO, razem z wyspą–Ciovo tworzą malowniczy zespół. Tysiącletnie kamienie, zabytkowe budynki, wieczorne oświetlenie i śródziemnomorski nastrój oraz dobra dalmacka kuchnia i doskonałe wina zapewniają wspaniałe wakacje. Na żwirkowych plażach nie tylko w ciągu dnia możemy przyjemnie spędzić czas ale i wieczorem, i nawet nocą pulsuje życie, słychać muzykę, można tańczyć.


9.: Omis. Miasto piratów jest szczególne z powodu jego położenia. Dzięki rzece Cetinje spływającej z masywnych gór utworzyła się długa 700 metrowa, piaszczysta plaża. Kaniony i rzeka stwarzają możliwości uprawiania różnorodnych sportów jak spływy kajakowe, rafting, wycieczki jaskiniowe, wspinaczki, kajakarstwo, a na morzu zatopiony statek czeka na nurków, a z kolei dla dzieci wybrzeże Dino oferuje niezapomnane przygody.

10.: Sibenik. W tym mieście wszystko jest razem, dziedzictwo starożytności, piękno natury, kultura, tradycje, co roku odbywa się Międzynarodowy Festiwal Dziecięcy, przysmaki gastronomiczne, piękne zachody słońca, ekscytujące wycieczki statkiem do Parku Narodowego Kornal, połowy tuńczyka i miecznika, w pobliżu Parku Narodowego Krka znajdują się niepowtarzalne wodospady, gorący i suchy klimat i oferty nadmorskich imprez.

11.: Hvar-wyspa. Hvar wyspa skąpana w świetle słońca jest jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie. Znakomity klimat, pachnące pola lawendy i rozmarynu, wyspę otacza jak sznur pereł dwadzieścia malutkich wysepek, krystalicznie czysta woda morska, bogata oferta zabytków i rozrywek w mieście Hvar i Stari Grad – to wszystko czyni ją niezwykle atrakcyjnym dla każdego.

12.: Dubrovnik. Stradun i wyspa Lakrum należąca do miasta, pałace i sznur willi, po zwiedzeniu ogromnej ilości muzeów i kościołów można wjechać wyciągiem krzesełkowym na górę, o nazwie nie do wymówienia Srd, skąd można podziwiać piękno całego miasta. Plaże są dobrze rozbudowane, Lopud jest piaszczysty, a pozostałe żwirkowe lub betonowe.