Wyspa Krk

krk

Krk to jedna z największych wysp Chorwacji, połączona z lądem mostem o długości 1430 metrów. Krk położony jest w głębi zatoki Kvarner pomiędzy półwyspem Istria a kontynentalną częścią Chorwacji. Wyspa jest pagórkowata i dość mocno zalesiona, znajdują się tam również małe potoki i jeziora a wokół rozrzucone jest około dwudziestu małych wysepek. Drogi są dobrej jakości, warto więc się wybrać na wycieczki, i zapoznać się z bogactwem wyspy. Wyspa jest popularna wśród osób podróżujących statkiem lub żaglówką więc w każdym mieście znajduje się marina. Wędkarze mogą wybrać się na wycieczki wędkarskie, podróże wodną taksówką lub rejsy statkiem ze szklanym dnem.

Krk czasem jest nazywana złotą wyspą. Twą nazwę zawdzięcza piaszczystym i kamienistym plażom, które w połączeniu z pięknymi zachodami słońca w pełni uzasadniają miano Złotej Wyspy. Krk to wyspa wina, miodu i oliwy z oliwem.


Popularne miejscowości wypoczynkowe to Omisalj, Njivice, Malinska, Silo i Baska. W tych miasteczkach życie toczy się przez całą dobę, oprócz plażowania jest wiele możliwości rozrywkowych i sportowych. W Baska, na plaży Vela Plaza organizowane są ogromne imprezy plażowe. Popularne są kursy nurkowania i kluby nurkowe, wokół wyspy są ekscytujące miejsca do nurkowania. Najpopulerniejsze miejsca na wycieczki na wyspie to: jaskinia Biserujka, akwarium i piaszczysta plaża o długości 2 km w miejscowości Baska, stolica Krk, gdzie pomiędzy starożytnych murów jest ogromna ilość zabytków, znakomitych restauracji, wesołe życie nocne, fascynujące programy kulturalne i rozrywkowe, a na przeciw Punat mała wyspa Kosljun, gdzie mieści się stary klasztor.

Njivice, leżąca w zatoce Beli Kamik, niegdyś mała wioska, przeistoczyła się w popularne miejsce wypoczynkowe. Na całej długości wybrzeża leżą plaże, dla naturystów, plaże z błękitną flagą, rozbudowane i bardziej ukryte, wszystkie są żwirowe lub kamieniste. W centrum Njivice są restauracje, bary, cukiernia, a jeśli się nią znudzimy, możemy pojechać do Malinskiej, która leży zaledwie na odległość 3 km. To tu warto zrobić zakupy. 😉

Zdjęcie pochodzi z www.croatia.hr

Temperatura morza w okolicy. źródło:www.seatemperature.org